Świąteczne spotkanie

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.

Taki dzień, tylko jeden raz do roku…

20 grudnia o godzinie 17:00 cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się by wspólnie obejrzeć jasełka, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, kolędować i cieszyć się swoją obecnością.

Na początku nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe, w którym oprócz postaci Maryi, Józefa i aniołów, wystąpili: piosenkarz, murarz, pszczelarz, listonosz, gospodyni, pielęgniarka i osoba chora, uczennica, rolnik, informatyk, pastuszkowie i królowie. Każdy z nich przyszedł do Jezusa ze swoimi darami, ale również troskami i wiarą, że Dziecię Boże, Emmanuel – Bóg jest z nami.

Po jasełkach głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała wszystkich przybyłych i złożyła wszystkim serdeczne życzenia.

Następnie podzieliliśmy się opłatkiem i po złożeniu życzeń zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów, na których czekały tradycyjne potrawy wigilijne.

Na uczniów czekały paczki ufundowane przez pracowników KGHM – u i Pana Burmistrza Wąsosza.

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….

A jego atmosfera pozostanie w nasze pamięci przez cały rok.

Joanna Wielogórska