Podróż od tolerancji przez życzliwość do mediacji

Dnia 20 lutego br. został zaprezentowany przez uczniów spektakl słowno – muzyczno – taneczny pod hasłem: Podróż od tolerancji przez życzliwość do mediacji, oparty na autorskim scenariuszu opracowanym przez pedagoga Lidię Jędryczkę. Natomiast oprawą wokalno – taneczną zajęła się pani Katarzynę Kordiak.

Celem przedsięwzięcia artystycznego było kształtowanie umiejętności działania zespołowego, tworzenia klimatu dialogu i efektywnej współpracy, umiejętności słuchania innych oraz zrozumienia ich poglądów. Artyści zabrali wszystkich w ciekawą podróż, wskazując na wartościowe w życiu każdego człowieka wybory, które przekładają się na jakość relacji z otoczeniem. Pamiętajmy, że „Ten kto życzliwie wskazuje drogę błądzącemu jest jak człowiek, który pozwala drugiemu zapalić pochodnię od swojej: wszak jego własna pochodnia nie będzie świecić przez to mniej jasno”.

Na koniec pani dyrektor Justyna Dąbrowska wyróżniła i nagrodziła zwycięzców dwóch konkursów: na Najwyższą Frekwencję Szkolną, którymi zostali: Igor Plewniak – Filipowicz- uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej i Karolina Rogowska – uczennica klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz zwycięzcę konkursu na Najwyższą Średnią Ocen z nauczanych przedmiotów, którym został Adrian Haszowski – uczeń klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy powodzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.