Regionalny Quiz Ekologiczny „Dbajmy o Ziemię”

11 października 2018 r. trzy uczennice naszego Ośrodka z p. Lidią Kochan wzięły udział w Quizie Ekologicznym w Szklarach Górnych, w którym zajęły II miejsce.

Cele tegoż projektu to: rozwijanie świadomości ekologicznej młodych ludzi, kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska przyrodniczego, budzenie zainteresowań przyrodniczych oraz tworzenie możliwości do prezentacji zdobytych wiadomości i umiejętności.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie rywalizowali, rozwiązując test składający się z 25 pytań otwartych i zamkniętych. Drugi etap miał formę praktyczną. i rozgrywał się na terenach zielonych Ośrodka. Uczniowie wykonywali zadania polegające m.in. na segregowaniu odpadów, rozpoznawaniu okazów.

Po podsumowaniu zmagań i wyłonieniu zwycięzców, szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do Ośrodka.

Lidia Kochan