We Wrocławiu w super sprawie

W niedzielę, 31 marca 2019 r. grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu pojechała do Wrocławia, do Alei Bielany, by wesprzeć  chore dzieci.

W ramach realizacji zadania nr 4 – WOLONTRIAT programu:  „Szkoły dla Nadziei”, kwestowaliśmy i zachęcaliśmy ludzi do odpisów 1% na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. 

Niektórzy z nas przyjechali na akcję po raz kolejny, inni byli pierwszy raz.  Dla jednych  i drugich było to  duże przeżycie. Nasi wolontariusze  nie  tylko cieszyli się z tego, że mogą zrobić coś dobrego dla chorych dzieci, ale „pracowali” także nad swoimi charakterami,  bowiem musieli przemóc swoją nieśmiałość, zakłopotanie, brak pewności siebie i prosić o wsparcie klientów centrum handlowego.

Niektórzy przygotowywali się do tego wyjazdu, ćwicząc formuły, jakimi będą się zwracali do potencjalnych ofiarodawców. Nas nauczycieli cieszy, że  wychowankowie nie tylko poświęcają swój  wolny czas dobrej sprawie, ale też to, że potrafią w sposób kulturalny i przekonujący prosić innych o pomoc. 

Uczniowie-wolontariusze wykazali się dużą asertywnością, otwartością i taktem w zbieraniu datków i promowaniu 1% . Rodzice mogą być dumni ze swoich dzieci.

                                                                                

 

                                                                      Joanna Krukowska- Zdanowicz i Emilia Wawrzyniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.