Masz to jak w banku

9 maja 2019 r. kolejna, sześcioosobowa grupa uczniów SOSW w Wąsoszu, wybrała się na wycieczkę do Wrocławia w ramach realizacji projektu „ZINTEGROWANI”. Tym razem program ośmiogodzinnych praktycznych zajęć z zakresu prowadzenia własnej gospodarki oszczędnościowo-kredytowej realizowany był w siedzibie głównej Banku PKO BP S.A. w najwyższym budynku Wrocławia – Sky Tower.

Młodzież, która za kilka lat wkroczy w dorosłe życie, była zaciekawiona tematem spotkania, dlatego z dużym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji na temat podstawowych produktów bankowych takich jak: rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, IKO, karta debetowa, kredyt, karta kredytowa czy lokaty. 

Ponadto prowadzący w drugim bloku tematycznym opowiadali o zachowaniu bezpieczeństwa w zarządzaniu własnym budżetem domowym. Uczniowie dowiedzieli się, jak chronić dokumenty bankowe i karty przed kradzieżą, jakie pułapki mogą ich spotkać podczas zaciągania zobowiązań finansowych, tj. „łatwych” kredytów w parabankach czy „spirali kredytowych”.

Ostatnia część zajęć miała charakter praktyczny. Wychowankowie samodzielnie określali miesięczne wydatki związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz prowadzili kalkulację kredytową zakupu wybranego produktu w systemie ratalnym.

Po tak intensywnym wysiłku intelektualnym cała grupa udała się na pyszny obiad.

Z całą pewnością wiedza zdobyta w banku będzie bardzo przydatna w dorosłym życiu.

 

                                                                                                          Justyna Dąbrowska

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.