Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Pola Nadziei

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu w tym roku po raz pierwszy przystąpili do akcji POLA NADZIEI prowadzonej na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.  Celem tej akcji jest promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. To już kolejna akcja, w którą włącza się społeczność naszego Ośrodka. Robimy to zawsze z dumą i zaangażowaniem.

Jednym z zadań akcji POLA NADZIEI było posadzenie do 30 października 2020 roku  żonkili.

Wolontariusze zakupili 20 cebulek żonkili i zostały  one  posadzone  w honorowym miejscu na skalniaku przed szkołą.  Pan konserwator zadbał o tabliczkę informacyjną.  Teraz  zostało nam czekać  do wiosny, kiedy zakwitnie żółty kobierzec z  żonkili i przypomni o szczytnych ideach tej akcji. .

Dziękujemy za zaangażowanie dłonie do niesienia pomocy naszym chorym rówieśnikom.