Jesienna uczta zdrowego śniadania 2021 – „ŚNIADANIE DAJE MOC”

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania,   zorganizowany został w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania pod ogólnopolskim hasłem: „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w listopadzie. Organizują go wspólnie od 2007 r. Komisja Europejska oraz Euro – Taques (ET)  – organizacja zrzeszająca szefów kuchni z całej Europy.

Mając na uwadze konieczność kształtowania wśród dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych, we wtorek, 9 listopada, zadbano  o przygotowanie zdrowego, królewskiego posiłku.

W związku z koniecznością ścisłego przestrzegania reżimu sanitarnego  dotyczącego Covid – 19,  w pracach przygotowawczych z pomocą  pospieszyła nam kadra gastronomiczna,  a wśród nich najstarsza uczennica z klasy III Branżowej Szkoły – Justyna Kleiber, która już za kilka miesięcy przystąpi do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.                              

Dzięki  ogromnemu zaangażowaniu całego zespołu, na stołach zagościły kolorowe bułki z białym i żółtym serem, wędliną oraz warzywami, które w połączeniu z aromatyczną herbatą, smakowały wyśmienicie. A dodatkowym witaminowym wzmocnieniem były mandarynki.

Śniadanie było nie tylko smaczne, ale zdrowe i kolorowe. Wiemy, że: najważniejsze życiowe przykazanie – to jeść codziennie zdrowe śniadanie, bo tylko wtedy do nauki, zabawy i pracy-siły będziemy mieli bez liku!

Cieszymy się, że powróciliśmy do naszej  szkolnej tradycji i wspólnie mogliśmy zasiąść do  Jesiennej Uczty Śniadaniowej.

                                                                        Koordynator Lidia Jędryczka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.