„Bądź czujny. Internet wciąga.”

Uprzejmie informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną w zakresie profilaktyki uzależnień behawioralnych pod nazwą: „Bądź czujny. Internet wciąga.” , której celem jest zapobieganie problemom uzależnień behawioralnych w grupie dzieci i młodzieży, poprzez dotarcie do ich rodziców, opiekunów i nauczycieli z Województwa Dolnośląskiego, (za pośrednictwem Internetu) z materiałami edukacyjno-informacyjnymi.

Kampania trwa od września 2022 roku , a jej emisja odbywa się na portalu informacyjnym o zasięgu wojewódzkim pod adresem: https://plus.gazetawroclawska.pl/wydania/badz-czujny-internet-wciaga

Ambasadorkami kampanii są ekspertki w dziedzinie psychologii i uzależnień behawioralnych: dr Aleksandra Piotrowska oraz dr Magdalena Rowicka.

W ramach kampanii powstały artykuły oraz seria filmów, a także ankieta dla rodziców i opiekunów, dzięki której uzyskają informację zwrotną o ryzyku problemowego używania urządzeń cyfrowych przez dziecko.