Wigilijne spotkanie

„Życzę świata, gdzie człowiek człowiekowi nie zazdrości,

gdzie pomoc jest z serca, a nie za coś czy na pokaz,

życzę świata, gdzie uśmiechem wita się człowiek,

gdzie ludzie się wspierają, zamiast krytykować i obwiniać.

Życzę świata, gdzie przyjaźń jest przyjaźnią, dlatego i pomimo wszystkiego.

A miłość jest czysta i piękna.

Życzę świata, gdzie człowiek jest dla drugiego CZŁOWIEKIEM.”

                                                                                                   Anna Antoniak

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. Jest to okazja umacniania więzi rodzinnych oraz przyjacielskich. Szczególnie cieszy nas okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią.

Społeczność Ośrodka stanowi jedną wielką rodzinę, która dzieli ze sobą radości i smutki. Dlatego też w tym szczególnym czasie oczekiwania na przyjście Pana nie mogło zabraknąć spotkania przy wigilijnym stole.

20 grudnia 2022r. cała społeczność naszej szkoły, spotkała się  na  uroczystości zorganizowanej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jak co roku w nastrój świąteczny wprowadziły nas Jasełka, które przybliżyły nam temat świąt.

            W tym roku odwiedziło nas wielu wyjątkowych gości: pani Urszula Szmydyńska – starosta górowski, pan Andrzej Rogala – wicestarosta górowski, pan Ryszard Wawer – przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego, pan Paweł Niedźwiedź – burmistrz Wąsosza, pani Aneta Kłak – inspektor Wydziału Oświaty, pani Grażyna Owczarek – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Górowskiego, pan Andrzej Rapior – przedstawiciel Rady Miejskiej Wąsosza i wieloletni przyjaciel naszego Ośrodka, pani Justyna Cis – przewodnicząca Rady Rodziców w naszym Ośrodku oraz górnicy ze Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego KGHM Polska Miedź S.A. oddział: Zakład Wzbogacania Rud w Polkowicach z przedstawicielem panem Dariuszem Czudakiem.

   Nie tylko dziś, ale i na co dzień każdy powinien być obdarowany ciepłem
i dobrym słowem, takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia.   Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość. Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. W każdej chwili bądźmy pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia.

Składamy wszystkim moc serdeczności, radości i szczęścia, miłości
i dobroci.

Gorąco dziękujemy ofiarodawcom niespodzianek i upominków dla naszych wychowanków.

Dziękujemy Pani i Panu Starostom, panu Burmistrzowi, pani Grażynie Owczarek, panu Andrzejowi Rapiorowi oraz górnikom. Radość przepełnia nasze serca, kiedy ludzka życzliwość przejawia się w niesieniu szczęścia drugim.

                                                                           Dyrekcja

                                     Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego

                                                                      w Wąsoszu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.