Wycieczka do zoo we Wrocławiu

Dnia 25.04.2023r. klasa  IV – VII odwiedziła wrocławskie zoo. Wycieczka zrealizowana została w ramach projektu unijnego „Ja też to potrafię – podniesienie kompetencji kluczowych uczniów niepełnosprawnych intelektualnie szansą na odniesienie przez nich sukcesów edukacyjnych i życiowych.”

Celem wycieczki było wdrażanie oddziaływań terapeutycznych opierających się na dobroczynnym, leczniczym wpływie zwierząt na zdrowie i samopoczucie uczniów. Kontakt ze zwierzętami wzmacnia pewność siebie, niweluje zachowania nadpobudliwe i nerwowe, pokonuje nieśmiałość oraz przeciwdziała wycofaniu społecznemu.

Wycieczka była bardzo udana. Pogoda dopisała, a my mieliśmy wystarczająco dużo czasu, by odwiedzić większość zwierząt. Dla niektórych był to pierwszy pobyt w zoo więc wrażenia są niezapomniane. W drodze powrotnej, zgodnie z oczekiwaniami wszystkich uczestników, zatrzymaliśmy się na posiłek w  McDonaldzie.

Liliana Barwińska