Wycieczka do Parku Wrocławskiego w Lubinie

26.04.2023 r. klasy  I-III  uczestniczyły w wycieczce do Centrum Edukacji Przyrodniczej  w Lubinie. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu unijnego „Ja też to potrafię – podniesienie kompetencji kluczowych uczniów niepełnosprawnych intelektualnie szansą na odniesienie przez nich sukcesów edukacyjnych
  i życiowych.”

Celem wycieczki były zajęcia poświęcone dinozaurom i erze mezozoicznej, ptakom oraz ich migracjom. Ponadto zajęcia miały również wpływać na niwelowanie zachowań nadpobudliwych i nerwowych u dzieci poprzez obcowanie ze zwierzętami oraz na pokonywanie nieśmiałości i przeciwdziałanie wycofaniu społecznemu.

Dzieci  miały okazję poznać rzadkie  okazy  ptaków oraz zwierząt takich jak: owce, kozy, króliki, lamy, osiołki, ptactwo domowe i wiele innych. Wyjątkową atrakcją był „Szlak Dinozaurów”.  Spacerując, uczniowie zobaczyli kilkanaście niesamowitych stworzeń naturalnej wielkości. Na koniec udaliśmy się na posiłek do McDonalda.

Opiekunowie: Maria Wielogórska, Joanna Krukowska-Zdanowicz.