Margherita czy neapolitańska? – dylematy amatorów pizzy

9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych naszego Ośrodka obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci na zajęciach dowiedziały się, z którego kraju pochodzi pizza, z jakich składników można ją zrobić oraz jak wyglądają etapy przygotowanie tej potrawy.

Nasi mali artyści- kucharze stworzyli w grupach kolorowe, smakowicie wyglądające krążki pizzy, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne. Mimo, iż pizze te były papierowe, to rozbudziły apetyty u wszystkich.

Dzieci układały też puzzle, uzupełniały brakujące elementy w obrazkach, pisały po śladzie, przyklejały gotowe elementy związane z tą popularną potrawą.

Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie prawdziwej pizzy z miejscowej pizzerii. Młodzi koneserzy włoskiego przysmaku z radością pozowali do pamiątkowych zdjęć w kolorowej foto-budce. Zapraszamy do obejrzenia galerii.