Wizyta w niezwykłej bibliotece

   Rawicka Biblioteka Publiczna rozpoczęła swoją działalność w 1948 r. z inicjatywy ówczesnych władz oświatowych, jako pierwsza Biblioteka Publiczna w dziejach miasta. Od 2023 roku ta instytucja kultury funkcjonuje w nowej siedzibie, którą z ciekawością w czwartek, 22 lutego br. odwiedziliśmy.

W bibliotece czekały już panie bibliotekarki, które oprowadziły nas po wszystkich pomieszczeniach placówki. Podziwialiśmy przestronne, nowocześnie i kolorowo urządzone wnętrza, które zrobiły na nas bardzo duże i  pozytywne wrażenia. Na każdym piętrze znajdowało się coś innego. Zwiedziliśmy wypożyczalnie dla dorosłych, wypożyczalnie dla dzieci, posiadające ogromne zbiory książek dla swoich czytelników.

Bardzo atrakcyjna wydała się nam Strefa Aktywności Lokalnej, którą możemy nazwać salą zabaw. Efektowna  w tej Sali jest Interaktywna Mobilna Ścianka – Knoocker – dzięki niej mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Najbardziej jednak  eksplorowaliśmy Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Poznaliśmy zasady działania niektórych zjawisk fizycznych.

Podczas tej wycieczki dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje biblioteka, na czym polega praca bibliotekarza, ale równiej jak można w ciekawy sposób, poprzez zabawę, zdobyć wiedzę.

W wyjeździe brali udział uczniowie klasy 1,2,3 SPdP i 2 sp. Opiekunem była pani Aneta Balcerzak.

                                                                                 Aneta Balcerzak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.