Dzień Dinozaura

26.02.2024 nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Nasze przedszkole zamieniło się w tajemniczy park jurajski, a w salach powstały „dinozaurowe” kąciki.

Dzieci przeszły  ścieżką sensoryczną śladami dinozaurów. Wspólnie dokonaliśmy „wykopalisk”, dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Następnie uczestniczyły w szeregu dino-zabaw.

Przez latarkę „podglądały” jaki dinozaur wykluje się z jajka, malowały gipsowe figurki dinozaurów oraz kolorowały kredkami. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych naśladując ruchy dinozaurów. Ten dzień przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.