“Życzliwość- podaj dalej”-

podsumowanie I półrocza i pozytywny plan na kolejne miesiące

W poniedziałek 26.02.2024 r. w naszym Ośrodku odbyła się uroczystość podsumowująca pierwsze półrocze nauki. Była  to doskonała okazja, by zastanowić się nad tym jakim byłem/ byłam człowiekiem przez ten czas. Czy koleżanki i koledzy chętnie ze mną przebywali? Czy dbałem o dobry nastrój w klasie? Czy używałam magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam? Odpowiedzi nie te i inne pytania pomógł znaleźć program artystyczny pt. “Życzliwość- podaj dalej”. Scenariusz uroczystości stworzyła szkolna pedagog- pani Lidia Jędryczka.

 Motywujący i pełen mądrości montaż słowno – muzyczny nawiązywał do relacji międzyludzkich, tego co nas rani, smuci, krzywdzi, ale przede wszystkim tego, co daje nam moc, wsparcie w drodze do stawania się lepszym człowiekiem. Dzieci i młodzież przez piosenki, wiersze, dialogi oraz taniec przekazywali wszystkim zebranym ważne prawdy życiowe mówiące o tym, jak żyć kulturalnie, być życzliwym i chronić się przed niebezpieczeństwami takimi jak agresja słowna, wykluczenie społeczne i in. Do pięknych słów z tekstów i piosenek nawiązywała także symboliczna i wiele mówiąca dekoracja złożona z serc, dłoni i żółtych kwiatów. 

W trakcie uroczystości podsumowany został także konkurs “Życzliwek”- wszyscy kulturalni, mili, serdeczni, uczynni, troskliwi, wrażliwi w naszej społeczności zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Otrzymali dyplomy, upominki i żółte wiosenne kwiaty. Wszystkim Życzliwkom należą się BRAWA! A było ich bardzo wielu, bo aż 23 osoby wyłonione spośród grup przedszkolnych, zespołów klasowych oraz objętych nauczaniem indywidualnym. Tytuł Super Życzliwka otrzymali Alicja i Jakub  Stróżyńscy.

W czasie uroczystości podsumowano także zachowanie i wyniki nauczania. Wychowawcy klas nagrodzili uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu. Głos zabrała również pani dyrektor Justyna Dąbrowska, która podziękowała wszystkim za pracę w pierwszym półroczu, życzyła dobrych wyników w drugim i zachęciła wszystkich do bycia życzliwymi.

Dzieci i młodzież oraz p. Lidię Jędryczkę, w przygotowaniu uroczystości, wspierały pp. Katarzyna Kordiak i  Katarzyna Kowaluk oraz  p. Mariusz Gustaw.

Niech życzliwość rozkwita, by było pięknie, radośnie i kolorowo.

Katarzyna Kowaluk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.