Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

pt. “ Piosenka jest dobra na wszystko”

28 lutego 2024 r. w naszym Ośrodku odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Hasło tego konkursu przyciągnęło wielu  młodych   ludzi chcących zaprezentować swoje talenty na scenie. Wystąpili oni w trzech kategoriach wiekowych.  Wykonawcy z klas:  I–III, IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wokalne popisy  oceniało jury w składzie: pani dyrektor Justyna Dąbrowska, ks. Tomasz Głodowicz i pan Adam Nowak.

Uczniowie zaprezentowali piosenki o różnorodnej tematyce.

Pojawiły się utwory o charakterze  refleksyjnym, romantycznym, poświęcone przyjaźni czy beztroskiej zabawie. Jury konkursu poznało dobitnie, co znaczy przysłowie: “Mieć twardy  orzech do zgryzienia”, obradując nad wyłonieniem zwycięzców konkursu.

Decyzją jury przyznano następujące wyróżnienia:

W kategorii szkoła podstawowa klasy I-III

I miejsce – Jakub Stróżyński

II miejsce- Krzysztof Patryjas

III miejsce- Zuzanna Tomaszewska

W kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VIII

I miejsce- Jan Hływa

II miejsce- Zuzanna Ziółkowska

II miejsce- Krzysztof Szymusiak

W kategorii szkoła ponadpodstawowa( SPdP, szkoła branżowa)

I miejsce- Wiktor Adamiec

II miejsce- Adam Grzymek

III miejsce Kacper Adamiec

Nagrodę Grand Prix  otrzymał  Bartosz Hecman.

Według publiczności wszyscy występujący wygrali, świadczyły o tym oklaski i aplauz po każdym z występów. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz upominek.

Uroczystość przygotowali: wicedyrektor- pani Izabela Matuszewska, pani Katarzyna Kowaluk oraz pan Mariusz Gustaw

Organizatorzy serdecznie dziękują  wszystkim nauczycielom, którzy wspierali uczniów w ich przygotowaniach do konkursu.